[Güncellendi] Asus Transformer TF101`iniz ICS`den Sonra Kendini Kapatıp Kilitleniyorsa… Salı 27 Mart, 2012

ASUS-Transformer-ICS-Update-Sad

Çeşitli forumlarda kullanıcıların deneme yanılma yoluyla bulduğu bir *geçici* çözüm, Transformer’ı en azından ICS ile kullanılabilir duruma getirmekte mi?Özellikle ülkemizdeki Asus Transformer’lar için oldukça uzun bir süre bekledik Ice Cream Sandwich güncellemesi için. İlk güncellemeyi alan diğer bölgelerde yaşanan sorunların ışığında Asus yeni bir güncelleme daha çıkarmış, bize de ilk o sürüm gelmişti. Ancak son çıkan ICS güncellemesi de Transformer’da kilitlenme ve tekrar açılırken donma sorunlarını çözmekten çok uzak kalmıştı. Bunun sonucunda merak ve heyecan içinde ICS güncellemesini bekleyen TF-101 kullanıcıları, daha önce Honeycomb ile stabil çalışan tabletlerinden soğuma noktasına gelmişti.

EDIT: Bu yöntem de benim TF-101′imde başarısız oldu. Bu yöntem sayesinde kilitlenme, yeniden başlarken donma problemlerinden arındıklarını söyleyen kullanıcıların olduğunu hatırlatarak, ümitlerinizi çok yüksek tutmamanızı öneriyorum.

Çeşitli forumlarda kullanıcıların deneme yanılma yoluyla bulduğu bir *geçici* çözüm, Transformer’ın uykuda donma ve yeniden açılırken donma problemlerini engellemeyi amaçlıyor. Şu anda bizler tarafından da denenmekte olan yöntem işlemcinin cihaz uyku modundayken uyumasına izin vermiyor, böylece biraz şarj kaybı ile TF101′in uyku halindeyken donmasını ve yeniden başlamasını engellediği söyleniyor.

Wake Lock – PowerManager isimli uygulamayı tabletinize yükledikten sonra uygulamayı açıp “PARTIAL_WAKE_LOCK” ve “Start on boot” seçeneklerini seçerek “Acquire Lock” seçeneği ile özelliği aktifleştirebilirsiniz. Henüz bizim için de deneme aşamasında olan yöntem çeşitli forumlarda problemi *şimdilik* çözdüğü yönünde yorumlarla anılıyor.

Uygulamanın linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.wl

breakthru

breakthru

1979 yılında Ankara'da doğdu. Mühendislik ve İşletme Master öğrenimini sürdürürken brainstormer tarafından Mobildunya.com'da teknoloji yazarlığına sürüklendi! O dönemde "Yazılarını geciktiren yazar" olarak nam salsa da Mobildunya.com'un uzun bir aradan sonra tekrar yayına girmesinde önemli rol oynadı...

More Posts


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar


Samsung Galaxy Note II (Video)
Samsung Galaxy Note II (Video)
Cep Bilgisayarı, Cep Telefonu
Sony Sözünü Tutuyor; 2011 Model Xperia`lara Ice Cream Sandwich Geliyor
Sony Sözünü Tutuyor; 2011 Model Xperia`lara Ice Cream Sandwich Geliyor
Cep Telefonu
Uluslararası Samsung Galaxy S III için Jelly Bean Güncellemesi Gelecek Hafta Geliyor
Uluslararası Samsung Galaxy S III için Jelly Bean Güncellemesi Gelecek Hafta Geliyor
Cep Telefonu

Henüz hiç yorum yok, bir tane ekleyin.

Bir Yorum Gönderin


Login with Facebook:
Giriş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Login with Facebook:
Giriş