[GÜNCELLENDİ] Asus Eee Pad TF-101 Transformer Türkiye Versiyonu İçin Ice Cream Sandwich Güncellemesi Yayınlandı Pazartesi 19 Mart, 2012

ASUS-Transformer-ICS-Update

Geçtiğimiz haftalarda Taiwan versiyonu ile başlayan ve kademeli olarak diğer ülke ve bölge versiyonlarına da güncellemeyi taşıyan Asus, Türkiye, Belçika ve Lüksemburg’u da kapsayan TB kodlu Asus EeePad Transformer TF-101 modeli için de Ice Cream Sandwich, yani Android 4.0 güncellemesini yayınladı. Güncelleme henüz her TB kodlu Transformer’a ulaşmasa da, yavaş yavaş cihazlarımızın Ice Cream Sandwich’i […]Geçtiğimiz haftalarda Taiwan versiyonu ile başlayan ve kademeli olarak diğer ülke ve bölge versiyonlarına da güncellemeyi taşıyan Asus, Türkiye, Belçika ve Lüksemburg’u da kapsayan TB kodlu Asus EeePad Transformer TF-101 modeli için de Ice Cream Sandwich, yani Android 4.0 güncellemesini yayınladı. Güncelleme henüz her TB kodlu Transformer’a ulaşmasa da, yavaş yavaş cihazlarımızın Ice Cream Sandwich’i tadacağının müjdesini almış olduk.

Henüz Asus ana sayfasında yerini almayan güncelleme, Asus’un Transformer için çıkardığı ilk Ice Cream Sandwich’li ROM’unda yaşanan çeşitli problemleri de çözmeyi vaadediyor. Güncelleme sizin de Transformer’ınıza daha ulaşmadıysa Ayarlar > Tablet Hakkında > Sistem Donanım Yazılımı Güncellemesi yolunu izleyerek “Güncellemeyi Kontrol Et” düğmesi ile sizin TF-101′inize güncelleme itilmiş mi diye kontrol edebilirsiniz…

EDIT: Güncelleme uyarısı henüz tabletlerinde belirmemiş TF-101 kullanıcıları artık Asus’un FTP sunucusundan güncellemeyi indirip, MicroSD kart aracılığıyla tabletlerine kurabilirler:

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/EeePAD/TF101/TB_upgrade_to_ICS_WW_9_2_1_17UpdateLauncher.zip

breakthru

breakthru

1979 yılında Ankara’da doğdu. Mühendislik ve İşletme Master öğrenimini sürdürürken brainstormer tarafından Mobildunya.com’da teknoloji yazarlığına sürüklendi! O dönemde “Yazılarını geciktiren yazar” olarak nam salsa da Mobildunya.com’un uzun bir aradan sonra tekrar yayına girmesinde önemli rol oynadı…

More Posts


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar


Samsung Galaxy Note II (Video)
Samsung Galaxy Note II (Video)
Cep Bilgisayarı, Cep Telefonu
Sony Sözünü Tutuyor; 2011 Model Xperia`lara Ice Cream Sandwich Geliyor
Sony Sözünü Tutuyor; 2011 Model Xperia`lara Ice Cream Sandwich Geliyor
Cep Telefonu
Uluslararası Samsung Galaxy S III için Jelly Bean Güncellemesi Gelecek Hafta Geliyor
Uluslararası Samsung Galaxy S III için Jelly Bean Güncellemesi Gelecek Hafta Geliyor
Cep Telefonu

12 Yorum

 • Umut Erhan diyor ki:

  Uzun zamandır sürekli güncelleme bekliyordum. Umarım video sitelerinde kilitlenme konularına bir çözüm getirmiştir. Bir de google market’i yeni adıyla play’i kullanıp yazılım satın alabilsek çok iyi olacak. Şu anda tabletimi bu yüzden efektif kullanamadığımı düşünüyorum.

 • Erdoğan ÖZTÜRK diyor ki:

  merhaba. asus un resmi sitesinde tf201 ler için ibaresi yer almakta ve bundan sonra TB ler için firmware yayınlanmayacağı yazmakta. Bu dosyanın isminde de TB to WW şeklinde bir ibare var. Yani bu şu demek mi oluyor; bundan sonra tabletlerin information kısmında WW mu yazacak?

  ikinci sorum: bir donma problemi varmış. bu donma problemi bu versiyonda çözülmüş mü?

  üçüncü sorum. bu firmware güncellemesini yağtığımda root yetkisine sahip olabilecek miyim.

  Çok fazla sordum kusura bakmayın. ama hayati önem taşıyabiliyor. Yani c,hazın donması. daha sonra garanti kapsamı dışına çıkması ve mükemmel bir cihazın teneke yığını olması gibi :)

 • breakthru breakthru diyor ki:

  Merhaba,

  Aynen dediğiniz gibi tabletin info kısmında artık WW yazıyor. TF201 için yazısı Asus, TF201′in güncelleme sayfasından metni kopyalayıp yapıştırdığı için öyle kalmış kanaatindeyim, çünkü TF201′in güncellemesinden farklı bir dosya tamamen inen.

  Yalnız şimdiki yorumum ikinci sorunuzu da yanıtlıyor; bence tableti güncellemeden önce yeni bir sürüm daha çıkmasını bekleyin. Çıktığı zaman da önce TB –> WW güncellemesini kurup, ardından WW yeni versiyonu yüklersiniz. Bunu söylememin sebebi, kilitlenme problemi herkesi olmasa da pek çok kullanıcıyı etkiliyor ve ciddi şekilde devam ediyor. ICS Transformer’ı daha hızlı, rahat çalışan bir tablet haline getirirken, kullanılabilirliğini büyük ölçüde yok ediyor (kilitlenme problemi olanlarda).

  Henüz neden ve nasıl kilitlendiği çözülebilmiş değil. Asus konuyu araştırıyor ve işe gönüllü kullanıcılardan log dosyaları toplayarak başladı. Sorunu çözeceklerine eminim, ama şu anda ben Honeycomb’da biraz daha sabretmiş olmayı isterdim diyorum kendi adıma.

  Root yetkisi konusunda ICS, diğer Android sürümlerinden farksız. forum.xda-developers.com başta olmak üzere Android ve Transformer forumlarına göz atarsanız TF101 ve TF201 için (açıklamalarda belirtir hangi sürümlere uyacağı) farklı root araçları mevcut.

  Kesinlikle çok soru sormadınız, hatta hayati önemde sorular sordunuz. Şu anda benim Transformer’ım kilitlenip, o şekilde hızla pili tükendiği için yanımda dediğiniz gibi teneke yığını olarak yatıyor.

  Bu arada problemsiz bir şekilde güncellenebilecek bir ICS güncellemesi yayınlandığı zaman mobildunya.com’dan en hızlı şekilde duyurusunu yaparız :)

 • Erdoğan ÖZTÜRK diyor ki:

  çok teşekkür ederim breakthru arkadaşım. zaten benim bu konuda dikkatimi çeken de tableti güncelle diyorum, fakat herhangi bir güncelleme bulamıyor. root konusuna gelince bilerek sordum. çünkü f klavye kullanan biriyim ve dock ünitesini f klavye ye çevirmem için root yetkimin olması gerekiyormuş. sizin dediklerinizden şunu anlıyorum aslında; biraz daha honeycomb da sabredeyim. mutlaka stabil bir versiyon yayınlayacaklardır.

  tekrar tekrar teşekkürler.

 • Erdoğan ÖZTÜRK diyor ki:

  peki ics 4 güncellemesi resmi olarak yayınlandığı zaman mı tabletimizin ayarlar kısmına düşecek güncelleme var diye ?

 • breakthru breakthru diyor ki:

  Guncelleme resmi olarak yayinlandi, ama tabletten tablete degisiyor ne zaman dusecegi…

 • Abdurrahman diyor ki:

  Arkadaşlar merhaba,

  Bugün kontrol ettim ve Android 4.0.3 versiyonunu indirdim. Kilitlenme v.s. herhangi bir problem de yok. Çok güzel özellikler gelmiş. Kesinlikle öneririm.

  Saygılarımla.

 • mert diyor ki:

  sormak istediğim birşey var. bende asus eee pad transformer var ve yeni güncelleme yaptım. 4.0.3 yüklendi. güncelleme yapıldıktan sonra her yaptıgımı tekrar eden bir adam sesi var. bunu nereden kapatabilirim. kafayı yicem lüften yardım edin :(

 • breakthru breakthru diyor ki:

  Merhaba,

  Çok rahatsız edici bir probleme benziyor gerçekten :) kafayı yedirtebilir insana!

  Tahmin ediyorum bir şekilde TalkBack özelliği aktif hale gelmiş tabletinizde. Şunu deneyebilir misiniz:
  Ayarlar > Erişilebilirlik > TalkBack’i “Kapalı” konumuna getirin.

  İngilizce ise tablet;
  Settings > Accessibility > TalkBack (Off konumuna gelecek)

 • Erdinç diyor ki:

  Lütfen yardım edin.!! Asus’un kendi sitesindeki güncellemeyi indiriyorum fakat exe dosyası oldugu ıcın tabletime kuramıyorum.. bu konuda yardım ederseniz sevinirim..

 • salih diyor ki:

  Bende tf 101 kullanıcısıyım linkdeki dosyayı indirdim fakat kurulum nasıl yapacağım?

 • Abdullah diyor ki:

  Asus Transformer TF101G kullanıyorum ve Android Sürümü 4.0.3

  1. Soru: 3-4 aydir her kapatıp açtığımda “MaalesefDMClientDurdu” diye uyarı veriyor. TAMAM sekmesine basıyorum aynı uyarı bir kere daha çıkıyor. Bu nedemek? Bu nasıl giderilir?
  2. Soru: Tableti güncellemek için “Ayarlar/Tablet Hakkında/Sistme Donanım Guncellemesi” yapıyorum. 1.Sorudaki Uyarı aynı şekilde tekrar karşıma çıkıyor. Neden ve nasıl giderilebilir?
  3. Soru: Guncellemeyle ilgili link verebilirseniz sevinirim.

  NOT: Cihazimda bunların dışında kasma, donma,…vb. gibi her hangi bir problem yok. Gerekmeyen programları kaldırıp guncellememin faydası olur diye guncellemek istiyorum ama söz konusu Uyarı’dan ileri bir adım dahi atamiyorum :-(

  Şimdiden herşey için teşekkürler.


Geri İzlemeler ve Geri Bildirimler

Bir Yorum Gönderin


Login with Facebook:
Giriş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Login with Facebook:
Giriş