41 Megapiksel Kere Maşallah: Nokia 808 PureView ve Lumia 610 Pazartesi 27 Şubat, 2012

Nokia_808_PureView_feature_camera

Nokia için ne kadar, yandı bitti kül oldu yorumları yapılırsa, o kadar sıkı geri dönüşler sergiliyor Finli mobil devi.Nokia için ne kadar, yandı bitti kül oldu yorumları yapılırsa, o kadar sıkı geri dönüşler sergiliyor Finli mobil devi.

PureView ile ilgili Nokia viral reklamlarla merak uyandırmayı başarmışken, herhalde kimse 2012 yılı içerisinde bir mobil telefon üzerinde 41 megapiksel sensörlü bir kamera sistemi olacağını tahmin edemezdi. Evet, yanlış okumadınız, veya biz yanlış yazmadık. 4.1 değil, 41 megapiksel! Symbian işletim sistemine sahip olan Nokia 808 PureView aynı zamanda da çok yüksek kalitede ses kaydı yapabilmeyi vadediyor ve video izlerken de Dolby Digital Plus ses desteği sunuyor. Yazın piyasaya çıkması beklenen cihazın kontratsız fiyatının €450 olması bekleniyor.

Nokia Lumia 610 ise Windows Phone işletim sistemini daha alınabilir fiyatlarda sunmak adına tasarlanmış, daha düşük bütçeli bir cihaz. Windows Phone’un tüm özelliklerini sundurmak üzere üretilen, ancak daha genç bir müşteri kitlesini de düşünerek, piyasadaki pahalı telefonlar yerine çok iyi bir alternatif olabilecek bir cihaz düşünülmüş. Nokia, Lumia 610 ile henüz Windows Phone tecrübesini tatmamış kullanıcıların ayağını alıştırma politikası izliyor gibi görünüyor.

breakthru

breakthru

1979 yılında Ankara'da doğdu. Mühendislik ve İşletme Master öğrenimini sürdürürken brainstormer tarafından Mobildunya.com'da teknoloji yazarlığına sürüklendi! O dönemde "Yazılarını geciktiren yazar" olarak nam salsa da Mobildunya.com'un uzun bir aradan sonra tekrar yayına girmesinde önemli rol oynadı...

More Posts


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar


Nokia 808 PureView’ın Kamerasını Juha Alakarku Anlatıyor
Nokia 808 PureView’ın Kamerasını Juha Alakarku Anlatıyor
Cep Telefonu, Fotoğraf Makineleri

2 Yorum

  • Umut Erhan diyor ki:

    Ben hala bunun 41 değilde daha düşük olacağını düşünüyorum. Neden 18′den direkt 41′e atladılar. Daha iyisini kimse yapmasın diye mi ? 42 değil de 41 neden.. yoksa yazının başlığı gibi içlerinde bir Türk var da 41 kere maaşallah demek için mi ? Peki kimin bu çözünürlüğe ihtiyacı var. Hafıza, enerji tüketimi.. bu konulara girmiyorum bile.

  • FirmabulucuNET diyor ki:

    walla ne yalan söyleyeyim bende inanmıyorum 41 Mp olan bir cihaza sahip olsanız dahili bir fotoğraf makinasına ihtiyaç duyulmaz. diye düşünüyorum.


Geri İzlemeler ve Geri Bildirimler

Bir Yorum Gönderin


Login with Facebook:
Giriş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Login with Facebook:
Giriş