2011de dünya genelinde 427 milyon cep telefonu satıldı Cuma 03 Şubat, 2012

Mobile-industry-sales-to-operating-profits-2007-2011-bln

Cep telefonu alanında savaş kızışıyor. Apple, cep telefonu pazarının 3. büyük ismi olurken, dünya genelinde 2011′de toplamda 427 milyon telefon satıldı. Steve Jobs’ın ardından Apple’ın ne olacağı hep merak ediliyordu. Ancak Apple’ın açıkladığı son rakamlar gösteriyor ki, Jobs’ın ardından da Apple yükselişine aynen devam ediyor. Telefon satışlarında ciddi bir artış yaşayan Apple, 2011′in son çeyreğinde […]Cep telefonu alanında savaş kızışıyor. Apple, cep telefonu pazarının 3. büyük ismi olurken, dünya genelinde 2011′de toplamda 427 milyon telefon satıldı.

Steve Jobs’ın ardından Apple’ın ne olacağı hep merak ediliyordu. Ancak Apple’ın açıkladığı son rakamlar gösteriyor ki, Jobs’ın ardından da Apple yükselişine aynen devam ediyor.

Telefon satışlarında ciddi bir artış yaşayan Apple, 2011′in son çeyreğinde dünyanın en çok cep telefonu satan üçüncü ismi haline geldi. iPhone 4S’inde gelişiyle birlikte cep telefonu satışlarını önceki yıla göre yüzde 128 artırmayı başaran Apple, 93 milyon telefon satarak cep telefonu pazarında yüzde 8.7′lik paya sahip oldu.

Apple’ın dışında Nokia 113 milyon telefon satışıyla birinciliğini sürdürürken, Samsung da 97 milyonluk satışla Nokia’nın ardından ikinci sırada yer aldı.

Hurriyet.com

Her ne kadar Nokia, pazarın birincisi olsa da, 2010 yılına kıyasla pazar payı yüzde 8.2 oranında eridi ve 30.7′ye düştü. Samsung ise yine aynı dönemler arasında pazar payını yüzde 21′e çıkardı.

Toplam satışlara gelince… 2010′un son çeyreğinde toplam cep telefonu satış rakamı 402.8 milyon iken, 2011′de bu rakam yüzde 6.1′lik artışla 427.4 milyona ulaştı.

Hurriyet.com

http://www.v3.co.uk/v3-uk/news/2143593/mobile-phone-sales-slowed-2011-despite-iphone-4s-launch

brainstormer

1999 yılında mobil teknolojilere merak saran bendeniz, 2001 yılında Mobildunya ekibinin kurulmasında aktif görev almış ve 2007′de Mobildünya A.Ş. isimli şirketin kapanmasına kadar mobil teknolojilerin ülkemizde geliştirilmesi için çalışmıştır. 2009′da Burak Sepici ile beraber tekrar alevlenen mobildünya.com aşkı 2011′de eski ekibi de içine alarak yeniden başlamış ve umarım ki uzun bir süre daha devam edecektir. Esas mesleği doktor olan brainstormer şu anda uluslarası bir ilaç firmasında Medikal Müdür olarak görev yapmaktadır.

More Posts

Etiketler: , ,

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar


Iphone modellerine mizahi bir yaklaşım
Iphone modellerine mizahi bir yaklaşım
Cep Telefonu
Apple iPhone 5 ve diğer modellerin karşılaştırması
Apple iPhone 5 ve diğer modellerin karşılaştırması
Cep Telefonu
Facebook iOS Uygulaması Güncellendi, Hızlandı
Facebook iOS Uygulaması Güncellendi, Hızlandı
Uygulama

Henüz hiç yorum yok, bir tane ekleyin.

Bir Yorum Gönderin


Login with Facebook:
Giriş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Login with Facebook:
Giriş