Rearth Ringke Galaxy Nexus SLIM Kılıf İncelemesi Perşembe 19 Ocak, 2012

ringke_slim_featured

Rearth Ringke SLIM kaplara firmanın telefonunuza sıkı sıkıya bağlanacak kaliteli ürünleri ve müşteriye daha çoğunu sunma üzerine kurdukları satış stratejilerini düşünerek şans verebilirsiniz.Herkesin kendi zevkine göre, aradığı özelliklere göre seçmesi gereken bir aksesuar türü kılıflar. Rearth son zamanlarda adını duyurmaya başlamış ve dikkatlerimizi özellikle Ringke SLIM serisi ile çekmiş bir marka.

SLIM adından da belli olacağı üzere Rearth Ringke kılıf oldukça ince. Belki de bugüne kadar karşılaştığımız en ince kılıf. Piyasada pek çok farklı malzemeden üretilen ve farklı derecelerde koruma sağlayan kılıf ve kap varken Ringke SLIM’in dikkatleri bu kadar üzerine toplamasındaki başlıca sebep tasarımı.

Ringke SLIM telefonun arka, üst ve alt yüzeylerini tamamen, yan yüzeylerini de kısmen kaplayan bir yapıya sahip. Telefonu içine oturttuğunuz zaman adeta dışında ikinci bir katman oluşturuyor, ne eksik, ne de fazla. Telefonun köşeleri, üst ve alt yüzeyi koruma altında olduğundan en azından çizilmelere karşı tamamen koruma sağlıyor. Açıkta kalan kısımlar ise yalnızca telefonun erişilmesi gereken yerleri, örneğin açma/kapama düğmesi, ses kontrol düğmeleri. USB ve kulaklık giriş ve çıkışları için ise lastik kapaklar entegre etmişler kılıfa. Bu girişleri kullanmadığınız sürece toz ve hasarlara karşı koruma altına alıyor Ringke SLIM.

Rearth sitesinde kabın basit düşmeler ve çizilmelere karşı koruyacağını yazıyor. Ancak benim durumumda vadettiğinden çok ötesini gerçekleştirmeyi başardı kılıf. Galaxy Nexus cihazı (test amaçlı olarak değil, tamamen hata eseri) ciddi bir şekilde yere düşürdüğümde Ringke SLIM’in iki farklı noktadan hasar aldığını ancak telefon üzerinde nokta kadar bile bir hasar veya çizik oluşmadığını gördüm.

Kap boyası ve kaplaması ile kesinlikle dokunduğunuzda ucuz bir his vermiyor. Ayrıca kabın iç yüzeyinde deri katmanlı bir kısım var, bu da telefonun arka yüzeyinin telefon kap içerisindeyken çizilmesini engelliyor. Ringke SLIM pek çok farklı renk seçeneği ile sunuluyor. Benim kullanmakta olduğum metalik renk (Metallic) parlakça bir boyaya sahip ve oldukça güzel gözüküyor. Siyah modellerden biri mat ve daha yumuşak bir dokuya sahip olduğu yazıyor ürün sayfasında.

Rearth, ürünü paketlemesi ve yanında verdiği ekstralar ile de öne taşımayı başarmış. Ürün ile birlikte kaliteli bir ekran koruyucu, ekran koruyucuyu ekrana düzgün yapıştırabilmek için sert bir kart, ekran temizleme bezi ve ekstra USB ve kulaklık girişi kapağı geliyor. Tüm bunları güzel bir paket içerisinde, tüm ürün ve parçalar için detaylı kullanma ve uygulama kılavuzları ile birlikte sunuyorlar.

Sloganları ise, “Go ahead, judge us by the cover”, yani güzel bir kelime oyunuyla “Evet, bizi yüzeysel bir şekilde eleştirin” derken telefonlar için ürettikleri yüzeyleri ön plana çıkartıyorlar…

Piyasada pek çok alternatif varken, Rearth Ringke SLIM kaplara firmanın telefonunuza sıkı sıkıya bağlanacak kaliteli ürünleri ve müşteriye daha çoğunu sunma üzerine kurdukları satış stratejilerini düşünerek şans verebilirsiniz.

Firma resmi sitesi: http://www.rearthusa.com/

Galaxy Nexus için Rearth Ringke SLIM site adresi: http://www.rearthusa.com/galaxy_nexus_slim.html

Tasarım/Şıklık:★★★★½ 
Malzeme Kalitesi:★★★★½ 
Ergonomi:★★★★★ 
Koruma:★★★★☆ 
Fiyat:★★★★☆ 
Ortalama:★★★★½ 
breakthru

breakthru

1979 yılında Ankara'da doğdu. Mühendislik ve İşletme Master öğrenimini sürdürürken brainstormer tarafından Mobildunya.com'da teknoloji yazarlığına sürüklendi! O dönemde "Yazılarını geciktiren yazar" olarak nam salsa da Mobildunya.com'un uzun bir aradan sonra tekrar yayına girmesinde önemli rol oynadı...

More Posts


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar


Powermat Wireless Charger, Kablosuz Şarj Cihazı, ABD’de Çıktı
Cep Telefonu, Diğer
iPhone’a Bir Klavye Arkadaş: iTwinge
Cep Telefonu

Henüz hiç yorum yok, bir tane ekleyin.

Bir Yorum Gönderin


Login with Facebook:
Giriş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Login with Facebook:
Giriş