Olive (Zeytin) Beyaz Perdede Akıllı Telefon ile çekilmiş ilk uzun metrajlı film olmayı hedefliyor Çarşamba 30 Kasım, 2011

olive-teaser

Dijital fotoğrafçılığın ve cep telefonlarına yerleştirilen kameraların hayatımıza gireli uzun bir süre oldu. Çok fotoğraflar ve videolar çekildi, paylaşıldı ama bu ilk defa olacak. Eski Facebook CPO’su (Chief Privacy Officer) Chris Kelly’nin de desteklediği “Olive” isimli film, baştan sona Nokia N8 telefon ve üzerine özel olarak dizayn edilmiş 35 mm lens ile çekildi ve geçtiğimiz […]Dijital fotoğrafçılığın ve cep telefonlarına yerleştirilen kameraların hayatımıza gireli uzun bir süre oldu. Çok fotoğraflar ve videolar çekildi, paylaşıldı ama bu ilk defa olacak. Eski Facebook CPO’su (Chief Privacy Officer) Chris Kelly’nin de desteklediği “Olive” isimli film, baştan sona Nokia N8 telefon ve üzerine özel olarak dizayn edilmiş 35 mm lens ile çekildi ve geçtiğimiz günlerde sanatçılar, tasarımcılar, film yapımcıları, müzisyenler ve gazeteciler için fon temin etmek kurulan kickstarter.com’da görücüye çıktı.

Yönetmen Hooman Khalili, filmi diğer filmlerden ayıran en önemli özelliğin tamamen akıllı telefonla çekilmiş bir film olması olduğunu söylüyor ve filmin sinemalarda yayınlanma niyetini dile getiriyor. Hatta bu özelliğinden dolayı, filmin Oscar ödülleri için de aday gösterilmek üzere gerekli girişimlerde bulunacağını belirtiyor.

Filmin öyküsü hiç konuşmayan küçük bir kızın ve onun olumlu etkilediği üç yabancının etrafında dönüyor. Filmin başrol oyuncuları arasında Gena Rowlands ve yine eski bir Facebook üyesi olan Randi Zuckerberg yer alıyor.

Aslında film Kelly ve Bill O’Keefe’in finansman desteği ile çekilmiş durumda. Kickstarter’dan talep ettiği 300.000 dolar ile dağıtıma gitmeyi bekliyor. Khalili, Amerika’da filmin aralık ayında vizyona girmesi ile birlikte liste başı olmasını bekliyor.

daghan

daghan

Bir süredir mobil alana ilgim var. Brainstormer ve Breakthru ile mobildunya.com’da yazmaktan sevinçliyim. Bu alanın yakın ve orta geleceğin sarsıcı önemde bir belirleyicisi olacağını, yeni iş modelleri doğuracağını, eskilerin bir kısmını da tarihin sayfalarına gömeceğini söyleyebilirim. İyisi mi, siz de alakalı olun ve bizi takip edin derim;)

More PostsFacebook

Etiketler: ,

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar


Windows 8li Nokialar geliyor
Windows 8li Nokialar geliyor
Cep Telefonu
Android kazanıyor
Android kazanıyor
Cep Telefonu
Nokia 808 PureView’ın Kamerasını Juha Alakarku Anlatıyor
Nokia 808 PureView’ın Kamerasını Juha Alakarku Anlatıyor
Cep Telefonu, Fotoğraf Makineleri

Henüz hiç yorum yok, bir tane ekleyin.

Bir Yorum Gönderin


Login with Facebook:
Giriş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Login with Facebook:
Giriş