Wozniak İstanbul’da Cuma 25 Kasım, 2011

111124-wozniak.hlarge

Turkcell Teknoloji Zirvesi, teknoloji ve iş dünyasından önde gelen 50’yi aşkın konuşmacının katılımıyla gerçekleşti. Etkinliğin yıldızı elbette Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak’tı. Bu yıl ikincisi düzenlenen zirvenin açılış konuşmasını yapan Turkcell CEO’su Süreyye Ciliv, mobil iletişim gündelik hayatımızı olduğu kadar iş yapış biçimlerimizi de değiştirdiğini, daha düne kadar hayatımızda olmayan bulut bilişime ayak uyduran kişi […]Turkcell Teknoloji Zirvesi, teknoloji ve iş dünyasından önde gelen 50’yi aşkın konuşmacının katılımıyla gerçekleşti. Etkinliğin yıldızı elbette Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak’tı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen zirvenin açılış konuşmasını yapan Turkcell CEO’su Süreyye Ciliv, mobil iletişim gündelik hayatımızı olduğu kadar iş yapış biçimlerimizi de değiştirdiğini, daha düne kadar hayatımızda olmayan bulut bilişime ayak uyduran kişi ve firmaların rekabette öne geçtiğini söyledi. Ciliv, Turkcell’in 27 bin 200 baz istasyonuyla en geniş ağa sahip olan mobil operatör olduğunu, bu istasyonların 9 bin 100′ünün 3G aktarım özelliği taşıdığını belirtti.

Ciliv, “Bugün tüm dünyada 1.5 milyar internet kulalnıcısı var. Bu rakam izleyen beş yılda beş katına çıkacak. Çünkü herkes mobil cihazlardan internete bağlanacak. 2009′dan bugüne mobil cihazlarla yaratılan veri transferi 36 kat arttı. Bunun 2015′e kadar bir 10 kat daha artacağı tahmin ediliyor. Bu veri trabsferinde de başrol videoda olacak.” dedi.

 

Ciliv’in ardından sahneye çıkan, Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak, öğrencilik yıllarından başlayarak bilgisayarla nasıl tanıştığını ve kendi bilgisayarını nasıl geliştirdiğini oturumdakilerle paylaştı. Silikon Vadisi’nde büyüdüğünü söyleyen Wozniak, o tarihlerde çok pahalı olan bilgisayar teknolojisiyle amatörde ilgilenmeye başladığını, kendi bilgisayarını yapabilmek için Stanford Üniversitesi’ndeki laboratuvardan yararlandığını belirtti.

Geçtiğimiz ay yaşamını yitiren şöhretli işadamı ve yenilikçi Steve Jobs’la birlikte çalışmaya gençlik yıllarında başladıklarını hatırlatan Wozniak, “Jobs’la iyi arkadaştık. Farklı yönlerimizle birbirimizi tamamlıyorduk” diye konuştu.

brainstormer

1999 yılında mobil teknolojilere merak saran bendeniz, 2001 yılında Mobildunya ekibinin kurulmasında aktif görev almış ve 2007′de Mobildünya A.Ş. isimli şirketin kapanmasına kadar mobil teknolojilerin ülkemizde geliştirilmesi için çalışmıştır. 2009′da Burak Sepici ile beraber tekrar alevlenen mobildünya.com aşkı 2011′de eski ekibi de içine alarak yeniden başlamış ve umarım ki uzun bir süre daha devam edecektir. Esas mesleği doktor olan brainstormer şu anda uluslarası bir ilaç firmasında Medikal Müdür olarak görev yapmaktadır.

More Posts

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar


Iphone modellerine mizahi bir yaklaşım
Iphone modellerine mizahi bir yaklaşım
Cep Telefonu
Apple iPhone 5 ve diğer modellerin karşılaştırması
Apple iPhone 5 ve diğer modellerin karşılaştırması
Cep Telefonu
Facebook iOS Uygulaması Güncellendi, Hızlandı
Facebook iOS Uygulaması Güncellendi, Hızlandı
Uygulama

Henüz hiç yorum yok, bir tane ekleyin.

Bir Yorum Gönderin


Login with Facebook:
Giriş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Login with Facebook:
Giriş