Her 3 kişiden biri tablet sahibi olacak Perşembe 24 Kasım, 2011

tablets

Teknoloji dünyasının son dönemdeki en popüler oyuncağı hiç kuşkusuz ki tabletler. Apple iPad ile başlayan akım artık neredeyse tüm büyük bilgisayar ve telefon üreticilerini sarmış durumda.Teknoloji dünyasının son dönemdeki en popüler oyuncağı hiç kuşkusuz ki tabletler. Apple iPad ile başlayan akım artık neredeyse tüm büyük bilgisayar ve telefon üreticilerini sarmış durumda.

Tabletlerin yükselişi de kolay kolay duracağa benzemiyor. eMarketer adlı bir pazar araştırma şirketinin ABD’de yaptığı çalışma, tablet pazarının büyümeye devam edeceğini gösterdi.

ABD’de yaklaşık 33 milyon kişinin ayda en az bir kez tablet kullandığı sonucuna ulaşılan çalışmada bunun geçen yıla oranla yüzde 158 daha fazla olduğu da belirtildi.

3 YIL SONRA
Techno-Labs‘in haberine göre eMarketer adlı araştırma firması, 2014 yılına gelindiğinde ABD’li İnternet kullanıcılarının yüzde 35’inin tablet sahibi olacağı tahmininde bulundu. Bu da yaklaşık 90 milyon tablet demek oluyor.

Tabletlerin öncüsü konumundaki iPad’in bu konumu da yakın gelecekte değişecek gibi durmuyor. eMarketer’in tahminine göre iPad 2014 yılında yüzde 68’lik bir payla liderliğini sürdürecek.

Akıllı telefon alanında ciddi rakiplerle mücadele eden Apple’ın pazar payı artık eskisi gibi değil. Öte yandan tabletlerde karşısına henüz yeni yeni ciddi rakipler çıkmaya başlayan Apple uzunca  süre tahtta oturmaya devam edecek gibi görünüyor.

NTVMSNBC

brainstormer

1999 yılında mobil teknolojilere merak saran bendeniz, 2001 yılında Mobildunya ekibinin kurulmasında aktif görev almış ve 2007'de Mobildünya A.Ş. isimli şirketin kapanmasına kadar mobil teknolojilerin ülkemizde geliştirilmesi için çalışmıştır. 2009'da Burak Sepici ile beraber tekrar alevlenen mobildünya.com aşkı 2011'de eski ekibi de içine alarak yeniden başlamış ve umarım ki uzun bir süre daha devam edecektir. Esas mesleği doktor olan brainstormer şu anda uluslarası bir ilaç firmasında Medikal Müdür olarak görev yapmaktadır.

More Posts

Etiketler: , ,

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar


Iphone modellerine mizahi bir yaklaşım
Iphone modellerine mizahi bir yaklaşım
Cep Telefonu
Apple iPhone 5 ve diğer modellerin karşılaştırması
Apple iPhone 5 ve diğer modellerin karşılaştırması
Cep Telefonu
Facebook iOS Uygulaması Güncellendi, Hızlandı
Facebook iOS Uygulaması Güncellendi, Hızlandı
Uygulama

Henüz hiç yorum yok, bir tane ekleyin.

Bir Yorum Gönderin


Login with Facebook:
Giriş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Login with Facebook:
Giriş