Toshiba’dan Yeni Telefonlar ve Bir Kablosuz Data Teknolojisi Pazartesi 12 Ekim, 2009

toshiba_k02

Toshiba geçtiğimiz gün CEATEC’te yol haritasında önceden görmüş olduğumuz 4 yeni telefonun (K01, K02, L01 ve isimsiz bir akıllı telefon) yanısıra TransferJet teknolojisini tanıttı. Detaylar için okumaya devam edin… Telefonlardan ilki K01, 4.1 inçlik WVGA ve kapasitif dokunmatik bir ekrana sahip. 3MP kamerası ve kızaklı QWERTY klavyesi N900′ü andırmasını sağlıyor K01′in. Cihaz Windows Mobile 6.5 […]Toshiba geçtiğimiz gün CEATEC’te yol haritasında önceden görmüş olduğumuz 4 yeni telefonun (K01, K02, L01 ve isimsiz bir akıllı telefon) yanısıra TransferJet teknolojisini tanıttı. Detaylar için okumaya devam edin…

Telefonlardan ilki K01, 4.1 inçlik WVGA ve kapasitif dokunmatik bir ekrana sahip. 3MP kamerası ve kızaklı QWERTY klavyesi N900′ü andırmasını sağlıyor K01′in. Cihaz Windows Mobile 6.5 ile gelirken kalınlığı sadece 15mm. Cihazın yıl sonundan önce çıkması bekleniyor.

Sıradaki iki cihazın tasarımları biraz daha farklı ve yenilikçi. Toshiba K02 denizkabuğu form faktöründe ve çıkarılabilir bir QWERTY klavyeye sahip. 3.5 inç ana ekranının yanısıra bir de ikincil dış ekrana sahip. he following two phones have a rather different design. Kardeşleri gibi WinMo 6.5 işletim sistemine sahip cihazın Ocak 2010 gibi çıkması bekleniyor.

Toshiba L01 ise WVGA çözünürlüklü 7-inçlik bir dokunmatik tablet. Bu cihazın da opsiyonel bir çıkarılabilir QWERTY klavyesi var. WinMo 6.5 ile çalışan cihazın 2009′un 4. çeyreğine yetişmesi bekleniyor.

Toshiba’nın tanıtımını yaptığı son telefon ise henüz isimsiz kalmış vaziyette. Kaydıraklı telefonun klavyesi normal bir telefon tuştakımı. Cihaz büyük ve dokunmatik ekranı ile dikkat çekiyor.

Son olarak Toshiba’nın duyurduğu bir diğer konu da farklı cihazlar arasında (telefon, PC, laptop vs) kablosuz data transferlerinin kolaylıkla yapılmasını sağlayan TransferJet teknolojisi oldu. Bu teknoloji sayesinde iki cihazda da tek bir tuşa dokunarak 200Mbps’e varan hızlarda veri transferi kolaylıkla yapılabiliyor.

kaynak GSMArena & Akihabaranews.com

breakthru

breakthru

1979 yılında Ankara’da doğdu. Mühendislik ve İşletme Master öğrenimini sürdürürken brainstormer tarafından Mobildunya.com’da teknoloji yazarlığına sürüklendi! O dönemde “Yazılarını geciktiren yazar” olarak nam salsa da Mobildunya.com’un uzun bir aradan sonra tekrar yayına girmesinde önemli rol oynadı…

More Posts


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar


Toshiba’nın CEATEC’teki DMFC Yakıt Pili Demosu
Cep Telefonu, Diğer, Netbook, Notebook
Nokia, Samsung, Silicon Image, Sony ve Toshiba Birleşik Bir HD Link Yaratmak İçin Kolları Sıvadı
Cep Telefonu, Diğer
Toshiba Laptop’da Blu-ray Sürücü
Notebook

Henüz hiç yorum yok, bir tane ekleyin.

Bir Yorum Gönderin


Login with Facebook:
Giriş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Login with Facebook:
Giriş